لطفاً وکیل خود نباشید!!!

لطفاً وکیل خود نباشید!!!

وکیل خود نباشید

شاید در کنابفروشیها و در میان کتب حقوقی به عناوینی همچون وکیل خود باشید برخورد کرده اید و یا این که برای جستجوی مطلبی حقوقی یا مشکل قضایی در فضای مجازی با چنین تبلیغاتی روبرو شده باشید . 

اما ما در اینجا می خواهیم به شما بگوئیم لطفاً وکیل خود نباشید!!!

بهتر است با یک مثال ساده موضوع را برایتان روشن کنیم .

شما برای تعمیر خودرو یا وسایل الکتریکی معمولاً به تعمیرکار مراجعه می نمایید و یا خدای ناکرده برای بیماری خود به پزشک رجوع خواهید کرد اما بسیاری مواقع پیش آمده برای تعمیرات جزیی خودرو یا وسایل خود خودتان دست به کار شده و با تجهیزاتی که در اختیار دارید اقدام به تعمیر وسیله خود مینمایید و یا این که در موقع بروز بیماری بصورت خودسرانه و یا به توصیه افراد فاقد تخصص اقدام به مصرف دارو نموده و یا شروع به درمان می نمایید . 

خب در این مواقع نتیجه اکثراً رضایت بخش نیست و در بسیاری مواقع مجبور خواهید شد با صرف هزینه بیشتر وسیله خود را به دست تعمیرکار بدهید و یا برای درمان خود متحمل درد و رنج بیشتری بشوید که در مورد اخیر حتی ممکن است عوارض جبران ناپذیری برای شما داشته باشد.

شاید این مثال خیلی برای توصیه ما مثال دقیقی نباشد اما می تواند اهمیت موضوع را برای شما روشن کند چرا که مسائل حقوقی و موضوعات قضائی نیز در اکثر موارد دارای پیچیدگیهایی خواهد بود که با خواندن یک مطلب و یک راه حل در کتابهای حقوقی و یا فضای مجازی نمی توان به نتیجه قطعی و مطمئن رسید.

قطعاً همانگونه که برای درمان بیماری باید به پزشک مراجعه نمود برای حل مشکلات و موضوعات حقوقی می بایست به متخصص و مشاور حقوقی که آن هم وکیل دادگستری می باشد رجوع نمود. چرا که در بسیاری موارد عدم توجه به این موضوع و یا عدم مراجعه به وکیل دادگستری لطمات و اسیبهای جدی و ناگواری را برای افراد به وجود آورده که حتی در مواردی جبران ناپذیر می باشد. 

بنا براین باز هم به شما توصیه می کیم لطفاً وکیل خود نباشید.!!!